0538 713 11 90

BURSA HURDA - BURSA HURDACI

Mahmutoğulları Hurda olarak Bursa hurda, hurdacı, hurda fiyatları hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Gelişmiş ülkelerin neredeyse tamamında üst seviyede gerçekleştirilen hurda ve geri dönüşüm faaliyetleri, ülkelerin ihtiyaç duyduğu hammaddelerin en uygun fiyatlarla elde edilmesini ve çevre kirliliğinin engellenmesini sağlıyor. Maddelerin ayrıştırılması, toplanması ve geri dönüştürülmesiyle ilerleyen süreç, hammaddenin ihtiyaç duyulan bölgelere sevk edilmesiyle birlikte tamamlanıyor. Elde edilen hammaddeler, üreticilerin daha kolay şekilde hammadde ihtiyacının karşılanmasında, bununla birlikte müşterilerin de daha uygun fiyatlarla ürün satın alabilmesini sağlıyor. Hammaddelerin geri dönüşümü, bir hammaddenin doğadan elde edilmesi için ihtiyaç duyulan emek gücünü de minimuma indirirken doğada yer alan kaynakların da gelecek nesillere bırakılmasına, bu sayede nesillerin hammadde sıkıntısı yaşamamasına yardımcı oluyor.

Her geçen gün devam eden teknolojik gelişmeler de hurda sektörünün daha da canlanmasını sağlıyor. Gelişen teknolojiler, daha yüksek oranda geri dönüşüm yapılmasını, bu sayede ürünlerin de yüksek oranda geri dönüştürülebilmesine katkıda bulunuyor. Ürünün yeniden üretilmesinde ihtiyaç duyulan hammadde miktarı, geri dönüşüm çalışmalarına verilen öneme göre düşüyor. Ülkemizde hurda ve geri dönüşüm sektöründe ticaret hacmi 5 milyar euroyu aşarken bu rakamın her geçen gün artması ve hammadde dönüşümü çalışmalarının da gelişmesi bekleniyor.

Bursa hurda ve Bursa hurdacı çalışmaları kapsamında atıl durumda olan maddelerin ve ürünlerin toplanması, geri dönüştürülmesi ve yeniden üretime sunulması sağlanıyor. Bu çalışmalar, piyasada ihtiyaç duyulan hammaddelerin de en uygun fiyatlarla üretilmesi anlamına geliyor. Bir maddenin doğadan elde edilmesi, geri dönüşüm çalışmalarına göre daha maliyetli olması nedeniyle geri dönüşüm çalışmaların da önemi artıyor.

Bursa hurdacı çalışmalarında toplanan ve geri dönüştürülen birçok ürün bulunuyor. Bu ürünler, fiziksel özelliklerine göre birbirinden ayrılarak ayrıştırılıyor ve yeniden geri dönüşüm faaliyetleri kapsamında değerlendiriliyor. Petrol ve türevi hurda çeşitleri olarak plastik, polyester, poliüretan, polietilen, naylon ve elastomer, cam hurda çeşitleri olarak ayna, cam şişe, alkol şişesi, kapı ve pencere camı, elektronik hurda çeşitleri olarak bilgisayar parçaları, işlemciler, anakartlar, laptoplar ve buna benzer ürünler, metal hurda çeşitleri olarak demir, çelik, krom, alüminyum, altın, gümüş, nikel, kalay, bakır, tel, kablo ve buna benzer malzemeler, kağıt hurda çeşitleri olarak A4 kağıtları, karton, gazete, kuşe kağıdı gösterilebiliyor. Bu ürünlerin toplanmasının ardından en yüksek oranda geri dönüştürülmesi sağlanıyor.

Bursa hurda - Bursa hurdacı

Bursa hurdacı çalışmalarında değerlendirilen ürünlerin ayrıştırılması, yeniden elde edilecek olan hammaddenin bir diğeriyle karışmaması için önem taşıyor. Buna örnek olarak araç hurdaları gösterilebiliyor. Aracın imalatında birçok farklı malzeme kullanıldığı için öncelikle bu araç parçalarına ayrılıyor. Geri dönüşüm çalışmaları, madenlerin özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Geri dönüşüm çalışmalarının tamamlanmasının ardından ihtiyaç duyulan hammadde elde edilmiş oluyor.

Türkiye'de her geçen gün geri dönüşüm ve hurda çalışmalarına verilen önem artıyor. Mahmutoğulları Hurda olarak genel olarak şu ürünlerin hurdalarının geri dönüşümünü gerçekleştiriyoruz:

BURSA SARI HURDA

Bursa hurda faaliyetleri arasında bulunan sarı hurdaların toplanması ve geri dönüştürülmesi de en çok gerçekleştirilen çalışmalar arasında bulunuyor. Sarı hurdalar; musluklar, kapı menteşeleri, kapı kolları ve buna benzer ürünleri kapsıyor. Sarı hurdaların geri dönüşüm çalışmalarında yüksek oranla geri dönüştürülebilmesi, ihtiyaç duyulan hammaddenin de uygun fiyatlarla satın alınabilmesini sağlıyor.

Bursa Sarı Hurda

BURSA ALÜMİNYUM HURDA

Bursa hurdacı çalışmaları kapsamında alüminyum hurdaların toplanması ve geri dönüştürülmesi de kapsıyor. Havalandırma ürünleri, kutu içecekler, araç jantları gibi birçok ürünün içinde alüminyum yer alıyor. Alüminyumun geri dönüştürülmesi, bu tür ürünlerin de daha uygun fiyatlarla üretilmesini sağlıyor. Alüminyumun yüksek oranda dönüştürülmesi, ihtiyaç duyulan hammaddenin de elde edilmesini sağlıyor.

Bursa alüminyum hurda

BURSA BAKIR HURDA

Bursa hurdacı çalışmaları arasında bakır hammaddelerinin de toplanması ve değerlendirilmesi yer alıyor. Birden fazla çeşidi bulunan bakır, bu nedenle birçok sektörde de farklı şekilde kullanılıyor. Bakır hurdalar soyma bakır, lama bakır, kırkambar bakır, külçe bakır, bakır talaş, antigron kırma kablo ve TTR kırma kablo toplanarak geri dönüştürülebiliyor. Bursa hurdacı çalışmaları ile  ihtiyaç duyulan hammaddelerin de uygun fiyatlarla elde edilmesi sağlanıyor.

Bursa Soyma bakır hurdası: Soyma bakırlar, adından anlaşılacağı gibi genel olarak bir kablonun soyulmasından elde edilen bakırlar olarak biliniyor. Bu hurdalar toplandıktan sonra yeniden dönüştürülerek müşterilere sunuluyor.

Bursa Lama bakır hurdası: Yüksek iletim oranına sahip olan lama bakır, elektrik ve elektronik sanayisinde en çok kullanılan bakırlar arasında bulunuyor. Lama bakırların toplanması ve geri dönüştürülmesi de piyasada ihtiyaç duyulan hammaddenin karşılanmasını sağlıyor.

Bursa Kırkambar bakır hurdası: Kullanım ömrünü dolduran ve değersiz hale gelen kırkambar bakırlar da geri dönüştürülen madenler arasında yer alıyor.

Bursa Külçe bakır hurdası: En yüksek iletkenlik oranına sahip olan külçe bakırlar, ısıyı ve elektriği yüzde 98 oranında iletebiliyor. Bu durum, külçe bakırın değerini artırıyor. Külçe bakırlar da geri dönüşüm çalışmaları kapsamında değerlendirilebiliyor.

Bursa Bakır talaşı hurdası: Metalin tıraşlanmasıyla elde edilen bakır talaşları, geri dönüştürülerek yeniden kullanılabilir hale getiriliyor.

BURSA DEMİR - METAL HURDA

Doğadan elde etmesi zahmetli olan, bu nedenle geri dönüşüm çalışmaları kapsamında oldukça değerli hale gelen demir, her geçen gün daha fazla geri dönüştürülmeye devam ediyor. Demirin doğadan elde edilmesi, çıkarılması, ulaşım maliyetleri ve ihtiyaç duyulan emek gücü, geri dönüşüm çalışmalarına göre daha yüksek maliyetlere sahip olması, demir hurdalarının geri dönüşümüne duyulan ihtiyacı artırıyor. Özellikle demiri ithal eden ülkeler, geri dönüşüm faaliyetleri ile piyasada var olan demirin yeniden kullanılabilmesini sağlıyor. Bu durum, paranın ülke içinde kalmasını sağlayarak ülke kalkınmasına katkıda bulunuyor.

Bursa demir - metal hurda

BURSA İNŞAAT MALZEMELERİ HURDASI

İnşaat malzemeleri hurdalarının da geri dönüştürülmesi, Bursa hurdacı çalışmaları kapsamında mümkün oluyor. Bu ürünlerin geri dönüştürülmesi, ihtiyaç duyulan ihtiyaç malzemelerinin daha uygun fiyatlarla elde edilmesini sağlıyor. İnşaat malzemeleri hurdaları, hem yapının inşası sırasında, hem de binanın yıkımı sırasında elde edilebiliyor. Bununla birlikte kişilerin kullanmaktan vazgeçtiği ürünler de inşaat malzemeleri hurdası olarak kabul edilebiliyor. Yer kaplama malzemeleri, tesisat malzemeleri, yalıtım malzemeleri, radyatörler, mutfak tezgahları, keresteler, kapı tokmakları, kapı kolları, kilitler, kapılar, duvar kaplama malzemeleri, boya malzemeleri, duvar çıtaları ve buna benzer tüm malzemeler, hurdaya ayrıldıktan sonra geri dönüşüm faaliyetler kapsamında değerlendirilebiliyor. Bursa hurdacı çalışmaları arasında inşaat malzemeleri hurdalarının yeniden dönüştürülerek müşterilere sunulması da yer alıyor.

BURSA ELEKTRONİK HURDA

Teknolojinin her geçen gün insan hayatına daha fazla dahil olması, elektronik aletlerinin kullanımını ve buna paralel olarak elektronik hurdaların da artmasına sebep oluyor. Elektronik ürünlerin bir süre sonra kullanımı sona ererken bu durum elektronik hurdaların geri dönüştürülmesine yol açıyor. Elektronik hurdaların geri dönüştürülmesi, elektronik ürünlerin de daha uygun fiyatlarla üretilmesini sağlıyor.

Bursa elektronik hurda

BURSA KABLO HURDASI

İçinde genel olarak bakır bulunan ancak bununla birlikte birçok madeni de barındıran kablo hurdaları, geri dönüşüm çalışmaları kapsamında değerlendirilerek müşterilere yeniden sunulabiliyor. Kablo hurdalarından elde edilen madenler, hem kabloların yeniden üretilmesinde hem de diğer ürünlerde kullanılabiliyor.

Bursa kablo hurda

BURSA HURDA FİYATLARI

Bursa hurda ve Bursa Hurdacı araştırmalarını sürdüren kişilerin en çok merak ettiği konular arasında da Bursa hurda fiyatları yer alıyor. Bursa hurda fiyatları, satılacak hurdanın çeşidine ve miktarına gore değişkenlik gösterebiliyor. Siz de Bursa Hurda fiyatlarıyla ilgili aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilir, Bursa Hurda fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Mahmutoğlu Hurda olarak, Bursa’nın dört bir yanında yer alan hurdaların toplanmasını ve değerlendirilmesini sağlıyor, müşterilerimizin taleplerinin en hızlı şekilde gerçekleşmesine yardımcı oluyoruz. Siz de elinizde bulunan hurdaları paraya çevirmek için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından hurda fiyatlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Siz de elinizdeki hurdaları değerlendirmek ve hurdaları paraya çevirmek için hemen arayın.

Müşteri Memnuniyeti

Değerinde Hurda Alımı

Anında Nakit Ödeme

Hurda Alım ve Satımlarda

Profesyonel Ekip

Hurda Sökme Ekibi

0538 713 11 90

Yaylacık, 46.sokak no:1, 16110 Nilüfer/Bursa

 

Copyright© 2022

www.medyaprime.com

Tüm hakları saklıdır.